تغذیه بدنسازی بانوان

اکثر افراد فکر می‌کنند ورزشکاران در رشته بدنسازی و پرورش اندام مدام در حالت انجام تمرینات سخت بوده و همین تمرینات است که بدن آن‌ها را ورزیده و حجیم کرده است. در حقیقت باید بگوئیم که انجام تمرینات سخت به تنهایی باعث پرورش اندام و حجیم شدن ماهیچه و عضلات نمی‌گردد. تغذیه مناسب برای بدنسازی از دیگر مواردی است که در کنار تمرینات باعث تشکیل اندامی ورزیده می‌شود. به همین دلیل است که تغذیه بدنسازی بانوان و آقایان اهمیت بالایی پیدا کرده است. ما در این محتوا از بازرگانی صداقت سعی داریم درباره تغذیه بدنسازی بانوان صحبت کنیم تا شما حین انجام تمرینات سنگین، تغذیه مناسبی نیز داشته باشید.

اهمیت تغذیه در بدنسازی بانوان

بانوانی که در رشته بدنسازی و یا پرورش اندام در حال فعالیت هستند، باید به تغذیه خود اهمیت داده و تمرینات ورزشی را نیز به طور کامل انجام دهند. در حقیقت؛ تغذیه مناسب و انجام تمارین ورزشی سنگین، روی فیزیک جسمانی بانوان تاثیر دارند. در صورتی که اصول تغذیه‌ای رعایت نشود، دست‌یابی به موفقیت در این رشته ورزشی غیرممکن می‌گردد. بانوان بدنساز باید براساس فشردگی رقابت‌ها و همچنین نیازهای تغذیه‌ای که دارند، در انتخاب انواع مواد غذایی دقت کنند. تنها در این صورت است که انرژی کافی برای انجام تمارین را به دست آورده و به اهداف خود دست پیدا می‌کنند. توجه به تغذیه بدنسازی بانوان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و فرد را زودتر به اهدافش می‌رساند.

تغذیه بدنسازی بانوان

مقدار، سلامت و نوع مواد غذایی در تغذیه بدنسازی بانوان اهمیت دارند. هر بانوی ورزشکار برای افزایش حجم عضلات باید بیش از آن‌چیزی که توصیه شده است، به صورت روزانه انرژی دریافت نماید. البته این به معنای پرخوری و خوردن غذاهای ناسالم نیست. بلکه فرد باید از غذاهای سالمی که سرشار از پروتئین، ویتامین، چربی و کربوهیدرات هستند به مقدار لازم استفاده کرده و به اندام و فرم بدنی خود اهمیت دهد. در صورتی که هر یک از این مواد بیش از مقدار مورد نیاز روزانه مصرف شوند، توده‌های چربی در بدن فرد افزایش پیدا کرده و فرد از اهداف خود فاصله می‌گیرد. جو دوسر پرک و همچنین دانه‌های غلات از قبیل دانه چیا و دانه کینوآ، بهترین انتخاب برای افرادی هستند که قصد دارند با مصرف خوراکی‌های سالم، عضلات خود را حجیم نمایند.

نکات مهم برای تغذیه بدنسازی بانوان

  • برای اینکه عضلاتی حجیم داشته باشید، در ابتدا باید با ورزش کردن و انجام تمارین سخت عضلات را تحریک کرده و سپس با مصرف مواد غذایی سالم و مقوی، نسبت به تحریک بافت عضلانی برای رشد بیشتر اقدام نمایید. دانه‌های چیا و کینوآ می‌توانند گزینه مناسبی برای تحریک بافت عضلانی به شمار روند. شما می‌توانید این دانه‌ها را همراه با وعده‌های غذایی خود میل نمایید.
  • نکته بعدی که در زمینه تغذیه بدنسازی بانوان دارای اهمیت است، مقدار مواد غذایی و زمان مصرف آن‌ها در هر وعده می‌باشد. شما بانوان ورزشکار باید بعد از پایان یافتن تمارین سخت ورزشی و بدنسازی، ترکیبات مغذی مصرف کرده و ذخایر انرژی بدن خود را بازسازی نمایید. این کار باعث ترمیم عضلات آسیب‌دیده نیز خواهد شد.
  • شما بانوان بدنساز بهتر است کالری مصرفی روزانه خود را ثبت نمایید. در این صورت می‌توانید روند تغییر سبک زندگی و بهبود عادات غذایی را به خوبی مشاهده کنید. در واقع نوشتن کالری‌های مصرفی از مهم‌ترین نکات تغذیه بدنسازی بانوان به شمار می‌روند.

تغذیه بدنسازی بانوان

نیازهای تغذیه‌ای بانوان بدنساز

هدف از تغذیه سالم برای ورزشکاران، تامین مواد غذایی به مقدار کافی می‌باشد. برای حفظ سلامت بدن، توجه به سلامت و کیفیت مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که به تغذیه بدنسازی بانوان اهمیت داده شود، بدن فرد عملکرد مناسبی خواهد داشت. مایعات، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، چربی و انواع مختلفی از کربوهیدرات‌ها از جمله مواردی هستند که روی عملکرد ورزش تاثیر می‌گذارند. هر یک از بانوان ورزشکار و فعال در حوزه پرورش اندام باید مقادیر مناسبی از کربوهیدرات، چربی، پروتئین، ویتامین و همچنین دیگر مواد معدنی را مورد استفاده قرار دهند. مصرف هر یک از این موارد به مقدار معین و تعیین شده باعث ایجاد اندامی ورزیده و حجیم خواهد شد.

تفاوت‌های تغذیه‌ای میان بانوان ورزشکار و غیر ورزشکار

هر فردی چه ورزشکار و چه غیر ورزشکار! چه خانم و چه آقا، باید به تناسب اندام خود اهمیت دهد. همه افراد باید رژیم غذایی مربوط به خود را رعایت کرده و از مصرف مواد غذایی به مقدار زیاد خودداری کنند. اما؛ باید بگوئیم که تغذیه بدنسازی بانوان با تغذیه بانوان غیر ورزشکار دارای یکسری تفاوت‌هاست. بانوان ورزشکار باید به مقدار کالری مورد نیاز بدن خود توجه کرده و از مصرف بیشتر کالری خودداری کنند. این دسته از بانوان باید برخی از مواد مغذی از قبیل کربوهیدرات، چربی و پروتئین را به مقدار خاصی مصرف نمایند.

شایان ذکر است هم زنان ورزشکار و هم زنان غیر ورزشکار برای داشتن تغذیه‌ای سالم باید تمامی گروه‌های غذایی را مورد استفاده قرار داده و از حذف آن‌ها پرهیز کنند. عمده تفاوت‌های تغذیه‌ای مابین بانوان ورزشکار و غیر ورزشکار، توجه به میزان مواد غذایی و کالری مصرفی می‌باشد.

تغذیه بدنسازی بانوان

میزان کالری مورد نیاز در بانوان بدنساز

میزان کالری مورد نیاز هر فرد بسته به وزن، قد، متابولیسم و نوع فعالیت او متفاوت است. از این رو؛ یک برنامه مناسب برای تغذیه بدنسازی بانوان، به میزان کالری فرد بستگی دارد. بانوانی که در زمینه بدنسازی و یا پرورش اندام فعالیت دارند، در دو فاز حجیم‌سازی و یا کات کار می‌کنند. در فاز حجیم‌سازی عضلات، مقدار کالری از اهمیت بالایی برخوردار است. متخصصان تغذیه وزن، قد و شرایط بدنی فرد را مورد بررسی قرار داده و کالری مورد نیاز او را مشخص می‌کنند.

در این صورت بانوان ورزشکار برای مرحله حجیم‌سازی از پرورش اندام، باید به صورت روزانه حدود 200 کالری بالاتر از کالری مورد نیاز خود دریافت نمایند. برای رساندن کالری‌های مورد نیاز خود به این مقدار باید از مواد غذایی مقوی و سالم استفاده کنید. از این رو؛ لازم است در وعده‌های غذایی خود از مواد مغذی از جمله جو دوسر پرک، دانه چیا و خاویار گیاهی استفاده نمایید.

برای خرید این محصولات سلامت محور و مقوی با کیفیت و مرغوبیت بالا، به وب‌سایت بازرگانی صداقت مراجعه کرده و هر آنچه را که از مواد غذایی سالم نیاز دارید از این فروشگاه خریداری نمایید. بازرگانی صداقت، تمامی مواد غذایی سالم را در مقادیر دلخواه و با کیفیت درجه یک در اختیار خریداران و مشتریان خود قرار داده است. سلامت مشتریان از هر چیز دیگری برای بازرگانی صداقت مهم‌تر است.

بهترین تغذیه بدنسازی
بهترین تغذیه سالم برای کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها