خواص سبوس جو دو سر پرک

خواص سبوس جو دوسر پرک در تغذیه ورزشی

تغذیه ورزشی چیست؟

تغذیه ورزشی چیست؟ یعنی با  توجه به سن، وزن و نوع ورزشی که انجام میدهید یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید. هیچ یک از مواد غذایی که مورد نیاز بدن است نباید از لیست رژیم غذایی حذف شوند. در واقع بهتر است ابتدا از بدن خود آگاهی کامل داشته باشید سپس با توجه به ورزشی که انجام میدهید که بیشتر در این ورزش بدنتان به چه مواد غذایی نیاز دارد. باید بدانید که پروتئین، کربوهیدرات، چربی، ویتامین و مایعات همگی باید در مواد غذایی که مصرف میکنیم باشد. پروتئین ها جهت ترمیم و رشد عضلات، کربوهیدرات جهت تامین انرژی، چربی برای تنظیم بافت های آسیب دیده، ویتامین جهت افزایش سرعت برای تولید انرژی و درنهایت مایعات برای عملکرد بهتر بدن نیاز است.

کنترل وزن با تغذیه ورزشی

خواص سبوس جو دو سر پرک به گونه ای است که میتوان گفت باید در تغذیه ورزشی جایگاه ثابتی داشته باشد. اگر ورزش را برای کاهش وزن انجام میدهید باید بدانید که زمانی ورزش شما روی وزن بدنتان تاثیر میگذارد که غذاهای چاق کننده را کنار بگذارید. به طور مثال بعد از یک تمرین سنگین شما نمیتوانید غذا هایی مانند فست فود مصرف کنید. به ثمر نشستن تمرین های ورزشی برای تناسب اندام زمانی که شما از غذا های چاق کننده و مضر دوری کند اتفاق می افتد. پس توجه داشته باشید فقط با تکیه با ورزش نمیتوانید به وزن ایده آل و دلخواه خودتان برسید. عادت کردن به پرهیز از غذاهای کم اهمیت و نوشیدنی هایی که به سلامتی آسیب میرسانند بسیار حائز اهمیت است. از دیدگاه تمامی ورزشکاران حرفه ای و پزشکان تغذیه زمانی که شما در کنار ورزش یک تغذیه سالم داشته باشید به تناسب اندام خواهید رسید.

خواص سبوس جو دوسر پرک

خواص سبوس جو دو سر پرک بخاطر داشتن سه ماده غذایی کربوهیدرات، پروتئین و چربی بسیار بالا میباشد. تغذیه ورزشی باید تمامی گروه های غذایی اصلی را دارا باشد و هیچ یک از گروه های مواد مغذی را حذف نکرد.

کربوهیدرات: مواد غذایی مانند میوه ها دارای کربوهیدرات های ساده هستند که انرژی که به بدن میدهند ماندگار کمتری دارد. اما کربوهیدرات های پیچیده که در نان های سبوس دار و حو دوسر پرک وجود دارد خیلی دیر هضم میشوند و انرژی آنها مدت زمان بیشتری در بدن میماند.

پروتئین: یکی از خواص سبوس جو دوسر پرک داشتن پروتئین برای رشد و بزرگ شدن حجم عضلات بدن است. پروتئین موجود در گوشت قزمز، مرغ، ماهی و شیر پروتئین کامل دارند. اما اکثر گیاهان چون همه اسید آمینه ها را در ساختار پروتئینی خود دارا نیستند پروتئین ناقص میگویند.

چربی: چربی ها باعث محافظت از بدن میشوند همچنین انرژی لازم و مورد نیاز بدن را دارا هستند. چربی ها دو دسته اشباع شده و اشباع نشده هستند که چربی های اشباع نشده برای بدن مفید و ضروری هستند و در مواد غذایی مانند روغن زیتون وجود دارند. اما چربی های اشباع شده بسیار مضر و موجب بیماری های قلبی عروقی و فشار خون میشوند.

تغذیه سالم برای کودکان

قبل از شروع ورزش یک تغذیه مناسب الزامی است

خواص سبوس جو دو سر پرک یا جو دو سر پرک صبحانه دارای کالری کافی برای تمرین و ورزش حرفه ای میباشد. قبل از ورزش یک داشتن تغذیه مناسب الزامی است، چرا بدن باید قدرت و نیروی کافی برای تمرین را داشته باشد. قبل از ورزش باید مواد غذایی که کالری مناسب برای ورزش داشته باشند مصرف کرد. بدون خوردن یک تغذیه مناسب برای ورزش بافت ها و عضلات بدن دچار آسیب دیدگی میشوند. غذاهای چرب و سرخ شده به خودی خود بدن را دچار احساس عطش و تشنگی با انسان همراه میشود. هنگام ورزش نیز بدن چون آب زیادی به صورت عرق از دست میدهد پس نباید قبل از ورزش از غذاهای سرخ کردنی استفاده کرد. بدن در هنگام ورزش کردن چون فعالیت زیادی دارد و تمامی مفاصل و ماهیچه ها مورد استفاده قرار میگیرند. پس بدن باید انرژی و مواد قندی مورد نیاز را برای عملکرد بهتر این ماهیچه ها داشته باشد.

تغذیه ورزشی باید متناسب با میزان ساعت ورزش

تغذیه ورزشی باید متناسب با میزان ساعت ورزش باشد. یعنی هرچه ساعت تمرین بیشتر کالری مواد غذایی نیز بالاتر باشد. هرچه میزان ساعت ورزش بیشتر شود بدن نیاز به مواد مغذی تری دارد. نوع ورزش و وزن شما بر روی رژیم غذایی شما تاثیر دارد اما ساعت تمرین کردن شما نیز مهم است. بدون مشورت با مربی یا دکتر تغذیه هیچوقت خودتان اگر اطلاعاتی از میزان مغذی یا مضر بودن مواد غذایی که مصرف میکنی ندارید هرگز برنامه غذایی برای خودتان و یا دیگران نریزید. اغلب ورزشکاران دوست دارند که بدنی بدون چربی داشته باشند تا تناسب اندام خود را حفظ کنند به اصطلاح بدنی روی فرم داشته باشند. پس ورزش تنها باعث تناسب اندام نمیشود بلکه در کنار ورزش باید تغذیه مناسب را نیز داشت.

مواد غذایی را مناسب با مدت زمان ورزش انتخاب کنید

خواص سبوس جو دو سر پرک بخاطر داشتن مواد مغذی مثل فیبر که احساس سیری در بدن به مدت طولانی ایجاد میکند زیاد است. تغذیه چند ماه اول که مدت زمان کمتری ورزش میکنید با ماه های بعد که به صورت جدی تر و مدت زمان بیشتری ورزش میکنید متفاوت میباشد. برای کسانی که دو تا ساعت ورزش میکنند باید قبل از ورزش ماده های غذایی مانند: آبمیوه های طبیعی، غلات صبحانه و شیر، تخم مرغ آب پز، اسموتی پروتئین و نان سبوس دار میل کنید. البته منظور این نیست که شما همه ی آن ها را در یک وعده میل کنید. مثلا سه عدد تخم مرغ آب پز با یک لیوان آب پرتقال طبیعی و سه عدد نان سبوس دار جو استفاده کنید. برای کسانی که یک ساعت ورزش میکنند توصیه میشود که قبل از ورزش مواد غذایی مانند: تنقلات مغذی، میوه، ترکیب ماست یونانی و مقداری میوه و یا ترکیب شیر و جو دوسر پرک میل کنند.

باید ها و نباید های تغذیه ورزشی

از خواص سبوس جو دو سر پرک پایین آوردن سطح کلسترول خون میباشد. پس استفاده از ماده غذایی چون جو دوسر بسیار مفید میباشد. تغذیه چون اثر مستقیم بر تناسب اندام شما دارد باید نکات مهمی را در چیدمان رژیم غذایی خود رعایت کنید. مثلا مصرف زیاد پروتئین ها و مکمل های ورزشی صنعتی باعث آسیب رسیدن به بافت های کلیه و کبد میشود. استفاده از کافئین زیاد نه تنها موجب کاهش وزن نمیشود بلکه باعث دفع آب زیاد از بدن میشود. استفاده از غلات سبوس دار و مواد غذایی مانند جو دوسر پرک باعث میشود دیر تر احساس گرسنگی به سراغ بدن بیاید. مثلا شما با مصرف یک لیوان شیر کم چرب ساده یا کاکوئو میتوانید انرژی و همچنین پروتئین مورد نیاز بدن را کسب کنید.

بازرگانی صداقت تولید کننده محصولات رژیمی و محصولات سلامت محور همچون کینوا ، دانه چیا ، جو دو سر پرک و … می باشد .

خواص و آثار دانه چیا هاژه
مواد غذایی ارگانیک در تغذیه سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها