مواد غذایی ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک در تغذیه سالم

مواد غذایی ارگانیک در تغذیه سالم 

مصرف مواد غذایی ارگانیک جز ارکان اصلی در یک تغذیه ی سالم محسوب می شود. تغذیه سالم به این معنی است که شما روزانه مواد مغذی مورد نظر بدن را دریافت کنید بدون این که باعث از بین رفتن تناسب اندام شما شود. تغذیه ی سالم به معنی حذف کردن و یا کم کردن مواد غذایی نیست بلکه شما باید بدانید که چه خوراکی هایی و به چه مقدار آنها را مصرف نمایید. بدن باید روزانه میزان کالری مورد نیاز را دریافت کند تا انرژی کافی را داشته باشد. همچنین باید بدانید که اگر تغذیه ناسالمی داشته باشید به ساختار بدنی شما آسیب هایی وارد میشود که ممکن است جبران ناپذیر باشد. بدون آگاهی داشتن از ساختار بدنی خودتان، میزان مقوی و مغذی بودن مواد نمی توانید یک برنامه غذایی سالم داشته باشید. باید ها و نباید های مصرفی را باید از یک متخصص تغذیه یا مشاور تغذیه بپرسید.

چند نکته الزامی برای تغذیه سالم

چند نکته الزامی برای مصرف مواد غذایی ارگانیک در تغذیه سالم را باید رعایت کنیم. مثلا هنگام غذا خوردن باید آهسته و آرام غذا خورد چرا که خوب جویدن غذا باعث هضم راحت تر و  همچنین کاهش کالری موجود در غذا میشود. تند جویدن غذا باعث میشود که شما غذای زیادی میل کنید تا احساس سیری کنید چرا که 20 دقیقه طول میکشد تا مغز فرمان سیری را به بدن بدهد. سعی کنید مواد غذایی که پروتئین دارند مانند تخم مرغ آب پز برای صبحانه میل کنید تا احساس سیری را تا مدت بیشتری در بدن داشته باشید. نان هایی که سبوس دار هستند مصون ماندن بدن در مقابل دیابت را به همراه دارند. سبزیجات را بخاطر داشتن فیبر و آهن هیچوقت از وعده های روزانه خود حذف نکنید. بجای سیب زمینی سرخ شده از سیب زمینی آب پز استفاده کنید.

مواد غذایی ارگانیک

جلوگیری از بیماری با تغذیه سالم

جلوگیری از بیماری با مصرف مواد غذایی ارگانیک در رژیم غذایی ارتباط مستقیمی با میزان ایمنی بدن شما دارد. مواد غذایی که مصرف میکنید بر روی سلامتی شما و در نتیجه بر روی ایمنی بدن شما در برابر بیماری ها تاثیر خواهد گذاشت. سالم بودن مواد غذایی یعنی این که نحوه طبخ و پخت آن مواد مغذی که دارا است رااز بین نبرد. پس مواد غذایی که به صورت پخته مصرف میشوند باید نحوه ی طبخ صحیح آن ها را دانست. اگر ذائقه شما غذا های سرخ شده را میپسندد بهتر است که از روعن هایی مصل زیتون و یا ذرت استفاده کنید. پس تغذیه ی سالم باعث مصون ماندن از بیماری های قلبی، سرطان ها، فشار خون و دیابت می شود. مصرف بیش از حد غذاهای سرخ شده باعث بالا رفتن سطح فشار خون و یا کیپ شدن رگ های قلبی را به همراه دارد.

یک تغذیه سالم چه ویژگی هایی دارد؟

یک تغذیه سالم چه ویژگی هایی دارد؟ یعنی این که چهار ماده مغذی که برای بدن الزامی است را داشته باشد. ماده های مغذی کربوهیدرات، پروتئین، فیبر، سبزیجات و چربی را دارا باشد. شما در طول روز باید ماده غذایی مانند جو دوسر یا نان سبوس دار که کربوهیدرات مورد نیاز بدن را تامین میکند مصرف نمایید. پروتئین را نیز از مواد غذایی چون لبنیات کم چرب، مرغ و یا ماهی دریافت کنید. فیبر نیز که یک ماده مغذی که باعث انرژی بدن و جلوگیری از بیماری های قلبی می شود را حتما در تغذیه خود داشته باشید. چربی نیز برای داشتن انرژی و مصون ماندن سلول های بدن نیاز است. البته یک سری از چربی ها برای بدن لازم میباشد و در مقابل چربی های مضر را نباید مصرف کرد.

مواد غذایی ارگانیک

جو دوسر پرک هاژه

عرضه مواد غذایی ارگانیک مهمترین اصل در بازرگانی صداقت میباشد. جو دوسر پرک هاژه یک ماده غذایی است که تمام مواد های مغذی مورد نیاز بدن را دارا است. علاوه بر ماده های مغذی که باید روزانه مصرف شود جو دوسر دارای ویتامین های مورد نیاز و همچنین دارای آهن میباشد. مصرف جو دوسر که یک ماده غذایی سالم است به شدت برای کسانی که دنبال داشتن تناسب اندام میباشند توصیه میشود. جو دوسر پرک هاژه را میتوانید به عنوان یک وعده غذایی سالم در رژیم خود جای دهید. چرا که باعث افزایش هورمون سروتونین در بدن و در نتیجه شادی و دوری از استرس را به همراه دارد. جو دوسر پرک هاژه بخاطر داشتن فیبر بالا و پروتئین احساس سیری را تا ساعات زیادی در بدن نگه میدارد.

تغذیه ی ناسالم

در مقابل مواد غذایی ارگانیک تغذیه ناسالم قرار دارد و تمام ویژگی های آن مقابل ویژگی های تغذیه ی سالم میباشد. تغذیه ناسالم:

سرخ کردن مواد غذایی در روغن های اشباع شده

داشتن قندهای مصنوعی و مضر

حرارت بالا برای طبخ

داشتن نمک زیاد

دارا بودن مواد غذایی ناسالم

نداشتن پروتئین

کالری بالا و نداشتن فیبر

ارزش غذایی بسیار پایین

دارا بودن مواد نگهدارنده و افزودنی

مواد غذایی ارگانیک

اثرات تغذیه ناسالم

اثرات تغذیه ناسالم ممکن است تا سالیان سال برای بدن عوارض داشته باشد. تغذیه ناسالم عوارضی به همراه دارد که ممکن است جبران ناپذیر باشند. مواد غذایی که در روغن زیاد و یا با حرارت بالا سرخ میشوند باعث بیماری های قلبی عروقی و بالا رفتن فشار خون در بدن میشوند. خوردن غذاهای ناسالم  باعث تندخو شدن اخلاق می شود در طرف مقابل غذا های سالم باعث حس شادی و نشاط در بدن می شوند. نوشیدنی های ناسالمی که باعث بالا رفتن میزان قند خون می شوند نیز جز غذاهای ناسالم محسوب می شوند. افزایش وزن بر اثر خوردن مواد غذایی ناسالم کالری بالا دارند ایجاد می شود. افرادی که مواد غذایی ناسالم مصرف میخورند تمایل کمتری به فعالیت بدنی پیدا میکنند. در مقابل آن افرادی که تغذیه ی سالمی دارند انرژی بالایی دارند و همیشه از نظر جسمی آمادگی بیشتری دارند. نوشیدنی های انرژی زا به صورت موقتی به بدن انرژی میدهند در مقابل آبمیوه های طبیعی سرشار از ویتامین های مورد نیاز بدن هستند.

تاثیر مصرف آب بر روی بدن

مواد غذایی ارگانیک علاوه بر سالم و طبیعی بودن، بدن را از هرگونه عوارض بیماری مصون میدارد. نوشیدن آب زیادی باعث رسیدن اکسیژن به بافت ها و عضلات میشود. برای کسانی که اشتهای زیادی دارند توصیه میشود که قبل از غذا حتما آب میل کنند مصرف آب قبل از غذا باعث کم شدن اشتها میشود. طی تحقیقات انجام شده نشان میدهد که آب موجب سوزاندن کالری و چربی های اضافی میشود. سرخ کردن بعضی مواد خاصیت های آن را از بین میبرد اما روش آب پز کردن یک روش سالم برای طبخ مواد میباشد.

خواص سبوس جو دوسر پرک در تغذیه ورزشی
خواص و آثار دانه کینوا هاژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها