تغذیه بدنسازی

بهترین تغذیه بدنسازی

اگر به دنبال اندامی ورزیده و خوش فرم هستید، تمرینات بدنسازی به تنهایی کارساز نخواهند بود. شما در کنار تمرینات بدنسازی باید بتوانید تغذیه سالم و مناسبی داشته باشید. توجه به تغذیه بدنسازی می‌تواند سرعت رسیدن به فرم دلخواه را افزایش دهد. در حقیقت؛ بدنسازی، ورزش در کنار تغییر سبک زندگی است. افرادی که ورزش بدنسازی را به صورت حرفه‌ای و یا حتی تفریحی دنبال می‌کنند، روی رژیم غذایی و تغذیه خود بسیار حساس هستند. ما در این مقاله سعی داریم درباره تغذیه بدنسازی و نکات مهم آن بپردازیم. شما نیز برای این که بتوانید هرچه سریع‌تر به اندام دلخواه خود برسید، کافیست این مقاله را مطالعه نمایید.تغذیه بدنسازی

تغذیه بدنسازی

تمامی افرادی که به ورزش بدنسازی مشغولند، دوست دارند بدنی ورزیده و عضلاتی فرم گرفته داشته باشند. این افراد برای روزهای استراحت خود یک برنامه غذایی و برای روزهای تمرینی خود یک برنامه را در نظر می‌گیرند. در حقیقت؛ می‌توان گفت که تغذیه بدنسازی از فازهای مختلفی تشکیل شده است. در حالت کلی؛ بدنسازان در دو روال حجیم‌سازی و یا کات (سوزاندن چربی) قرار می‌گیرند. این افراد برای فاز حجیم‌سازی مصرف پروتئین را بالا می‌برند. در فاز حجیم‌سازی، باید مازاد کالری مصرف شود.

اما اگر تغذیه مناسبی برای بدنسازی در نظر گرفته نشود، نه تنها باعث حجیم شدن عضلات نمی‌شود بلکه چاقی و اضافه وزن را به دنبال خواهد داشت. بدنسازان در فاز سوزاندن چربی، از تغذیه ورزشی مناسبی استفاده کرده و رژیم‌های غذایی خاصی را امتحان می‌کنند. داشتن یک برنامه مناسب غذایی برای افرادی که در فاز چربی‌سوزی قرار دارند، سلامت ورزشکاران را تضمین کرده و از آن‌ها در هنگام ورزش پشتیبانی می‌کند.

تغذیه مناسب برای حجیم‌سازی

برنامه غذایی برای فاز حجیم‌سازی شامل دو روش افزایش حجم تمیز و افزایش حجم کثیف می‌باشد. در برنامه غذایی افزایش حجم کثیف، فرد هر آن‌چیزی را که بخواهد می‌خورد و سالم و یا ناسالم بودن مواد غذایی برای او اهمیتی ندارد. و در این صورت اندام فرد ظاهر زشتی پیدا می‌کند. در تغذیه بدنسازی به روش افزایش حجم تمیز، فرد فقط غذاهای سالم می‌خورد. برای این دسته از افراد علاوه بر سالم بودن، مقدار مواد غذایی نیز اهمیت دارد. در حقیقت در تغذیه افزایش حجم تمیز، سلامت از هر چیز دیگری مهم‌تر است.

در نتیجه افراد می‌توانند با داشتن یک برنامه غذایی سالم و متناسب به اندام دلخواه خود برسند. بهترین تغذیه در این دوران استفاده از جو دوسر پرک صبحانه ، دانه کینوآ و یا دانه چیا می‌باشد. اگر به فکر افزایش حجم هستید و می‌خواهید عضلات خود را حجیم کنید، می‌توانید این مواد غذایی را از فروشگاه بازرگانی صداقت خریداری نمایید.

مواد غذایی بسیار مهم در تغذیه بدنسازی

برنامه غذایی هر فردی بسته به سن، قد، وزن، جنسیت و متابولیسم با فرد دیگر متفاوت است. اما در حالت کلی؛ هر فرد در طول شبانه‌روز باید 1600 تا 2400 کالری مصرف کند. به بدنسازان پیشنهاد می‌شود، کالری مورد نیاز بدن خود را در وعده‌های مختلف دریافت کنند. از این رو؛ بدنسازان دارای 6 وعده غذایی در طول شبانه‌روز هستند. در صورتی که بدن خود را چندین بار در روز تغذیه کنند، متابولیسم و سوخت و ساز بدن به نسبت بسیار بالایی افزایش خواهد یافت. اگر به فکر تغذیه مناسب در بدنسازی هستید، سعی کنید که تمامی گروه‌های غذایی از جمله پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، چربی، غلات و کربوهیدرات‌ها را به نسبت مشخصی در تغذیه بدنسازی خود مورد استفاده قرار دهید.

تغذیه بدنسازی

تغذیه مناسب برای بعد از تمرینات بدنسازی

مواد غذایی و خوراکی‌هایی که بعد از تمرین مصرف می‌شوند، در روند ورزشی تاثیر بسزایی دارند. استفاده از تغذیه مناسب برای بعد از تمرینات بدنسازی می‌تواند زمان ریکاوری را کاهش دهد. در این زمان، مصرف غذاهایی که دارای پروتئین، کربوهیدرات و چربی بیشتری هستند، توصیه می‌شود. مواد و غلات غذایی سالم از قبیل؛ جو دوسر پرک، دانه چیا و یا خاویار گیاهی سرشار از پروتئین، ویتامین، چربی و کربوهیدرات بوده و به عنوان تغذیه بدنسازی شناخته می‌شوند.

قبل از خرید محصولات مذکور، باید از سلامت و کیفیت آن‌ها اطمینان داشته باشید. مواد غذایی و تمامی محصولاتی که توسط کمپانی بازرگانی صداقت به مشتریان عرضه می‌گردند، از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند. برای خرید این محصولات در مقادیر مختلف کافیست به وب‌سایت بازرگانی صداقت مراجعه نمایید.

پروتئین و تغذیه بدنسازی

پروتئین از ارکان اصلی در برنامه غذایی ورزشکاران به شمار می‌رود. این ماده غذایی به ساخت عضلات مختلف در بدن کمک کرده و به عنوان مهم‌ترین ماده در تغذیه بدنسازی شناخته می‌شود. افرادی که برای حجیم‌سازی و زیباتر شدن اندام خود تلاش می‌کنند، باید به صورت مکرر از وزنه‌های سنگین استفاده کنند. در صورتی که بدن پروتئین کافی دریافت نکرده باشد، انرژی لازم برای تمرینات ورزشکار از سوزاندن چربی‌ها تامین می‌گردد. در این صورت وزن و حجم ورزشکار کاهش می‌یابد.

برخی افراد برای اینکه بتوانند پروتئین کافی را به بدن برسانند، از مکمل‌ها استفاده می‌کنند. به خاطر داشته باشید که استفاده مداوم از مکمل‌ها باعث آسیب رسیدن به کبد و کلیه خواهد شد. از این رو؛ بهتر است از مواد غذایی طبیعی که سرشار از پروتئین هستند، استفاده کرد. دانه‌های غلات از جمله دانه چیا و دانه کینوآ و همچنین جو دوسر پرک بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای تامین پروتئین بدن می‌باشند. شما می‌توانید این مواد غذایی را با قیمتی بسیار مناسب به صورت اینترنتی از بازرگانی صداقت خریداری کرده و از آن‌ها برای تغذیه بدنسازی و یا حجیم‌سازی استفاده نمایید.

کربوهیدرات‌ها و تغذیه بدنسازی

یکی دیگر از ارکان اصلی و مهم که در برنامه غذایی بدنسازان باید قرار داشته باشد، کربوهیدرات‌ها می‌باشند. کربوهیدرات انرژی مورد نیاز برای عضلات بدن را تامین می‌کند. لازم به ذکر است که مصرف بیش از اندازه کربوهیدارت ممکن است باعث ایجاد چربی گردد. از این رو؛ مقدار مصرف کربوهیدرات در تغذیه بدنسازی از اهمیت بالایی برخوردار است. مواد غذایی و غلاتی همچون جو دوسر پرک، دانه کینوآ و دانه چیا دارای مقادیر مناسبی از کربوهیدرات هستند. در این صورت بدنسازان با مصرف روزانه این مواد غذایی سالم و مقوی می‌توانند کربوهیدرات مورد نیاز بدن خود را تامین نمایند. در واقع؛ مقدار کربوهیدرات دریافتی بدن باید دو برابر مقدار پروتئین دریافتی باشد. شما با توجه به این موضوع می‌توانید مقادیر مناسبی از مواد غذایی دارای کربوهیدرات ساده و پیچیده را در تغذیه بدنسازی خود مورد استفاده قرار دهید.

تغذیه سالم
تغذیه بدنسازی بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها