تغذیه سالم

تغذیه سالم، نوعی تغییر شیوه زندگی است که باعث افزایش طول عمر و حفظ سلامت بدن می‌گردد. از این رو؛ تمامی افراد در هر گروه سنی که هستند، بسته به شرایط خود باید تغذیه کافی و مناسبی داشته باشند. این دسته از افراد که به فکر حفظ سلامتی بدن خود بوده و به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند، لازم است اطلاعات کافی در زمینه تغذیه سالم و اصول مربوط به آن را داشته باشند و همواره از مواد غذایی پروتئین همچون دانه چیا، کینوآ و یا جو دوسر پرک صبحانه فوری استفاده نمایند. برای آشنایی با اصول تغذیه کامل و سالم، در ادامه این مقاله از بازرگانی صداقت ما را همراهی کنید.

تغذیه سالم چیست؟

یکی از اصلی‌ترین موارد برای رشد بدن و سلامت جسم، تغذیه سالم و مقوی می‌باشد. البته تغذیه صحیح و مناسب تنها روی رشد و سلامت جسم تاثیر نمی‌گذارد. بلکه؛ تاثیر آن روی سلامت روان و خلق‌و‌خو نیز به خوبی حس می‌شود. ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد معدنی مختلف در سلامت سلول‌های مغز دخالت دارند. از این رو؛ با استفاده از تغذیه مناسب و سالم می‌توان از بروز بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی و یا روانی جلوگیری کرد. در حقیقت می‌توان گفت که یک تغذیه کافی و کامل باعث شادابی بدن شده و با جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها، باعث ایجاد طول عمر بیشتر در افراد می‌شود. هر فردی برای داشتن بدن سالم باید تغذیه متعادل داشته باشد. یعنی؛ رژیم غذایی باید بتواند تمامی نیازهای فرد را در شرایط مختلف تامین نماید. به عبارت دیگر؛ تغذیه سالم و متعادل باید شامل تمامی گروه‌های غذایی شود. دانه چیا، کینوآ، جو دوسر پرک و.. از جمله مواد غذایی هستند که به خوبی می‌توانند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کنند. شما می‌توانید با خرید این محصولات غذایی از بازرگانی صداقت و مصرف آن‌ها، به یک تغذیه متعادل دست پیدا کنید.

تغذیه سالم

بررسی گروه‌های غذایی

برای داشتن تغذیه سالم در زندگی، نیاز است که با گروه‌های غذایی مختلف آشنا شوید. ما در ادامه این مقاله از بازرگانی صداقت قصد داریم شما را با این گروه‌های غذایی آشنا کنیم. نان و غلات، اولین طبقه از هرم گروه‌های غذایی می‌باشند. این گروه شامل نان، غلات، برنج، ماکارانی، رشته و دانه‌های کامل غلات می‌باشد. گروه نان و غلات دارای پروتئین‌ها و ویتامین‌های متعددی بوده و به خوبی می‌تواند نیازهای مختلف بدن را پاسخ دهد. گروه سبزی‌ها، میوه‌ها، شیر و لبنیات کم‌چرب و گروه گوشت و مرغ از دیگر طبقه‌های هرم غذایی به شمار می‌روند. جو دوسر پرک، دانه چیا، خاویار گیاهی و… که در تغذیه سالم بسیار اهمیت دارند، در گروه اول یا همان نان و غلات قرار گرفته‌اند. اگر به فکر خرید این دانه‌های غلات هستید، می‌توانید انواع مختلف آن‌ها را در بازرگانی صداقت مشاهده و خریداری نمایید. در صورتی که امکان خرید حضوری از این مجموعه را ندارید، خرید اینترنتی از بازرگانی صداقت بهترین و مناسب‌ترین راه برای شما خواهد بود.

اصول مهم برای داشتن تغذیه سالم

مهم‌ترین و اساسی‌ترین اصل در زندگی، داشتن زندگی سالم و حفظ سلامتی می‌باشد. سلامت جسم به شیوه زندگی ما بستگی دارد و در صورتی که شیوه زندگی ما صحیح باشد، سلامتی بدن حفظ و ارتقا می‌یابد. در ادامه این مقاله از بازرگانی صداقت قصد داریم 3 اصل مهم در تغذیه سالم و محصولات رژیمی را مورد بررسی قرار دهیم. داشتن انگیزه، دانش تغذیه‌ای و نگرش مثبت به سلامتی از اصول مهم و اساسی تغذیه کامل و سالم به شمار می‌روند. هر یک از این موارد می‌تواند در تغذیه صحیح افراد تاثیر گذاشته و آن‌ها را به سمت داشتن زندگی سالم سوق دهد. در این میان نقش انگیزه از دو اصل دیگر پررنگ‌تر است. چرا که انسان بدون داشتن انگیزه در هیچ کاری پیروز نخواهد شد. در حقیقت؛ انگیزه است که انسان را به سمت تغذیه کامل و کافی می‌کشاند. بعد از انگیزه، دو موضوع دانش تغذیه‌ای و نگرش مثبت به سلامتی مطرح می‌شوند. برای داشتن دانش تغذیه‌ای کافی، باید با متخصصین تغذیه مشورت کرده و مناسب‌ترین رژیم غذایی را از نظر آنان مورد بررسی قرار دهید. البته داشتن دانش تغذیه‌ای به تنهایی نمی‌تواند شما را به هدفتان برساند. لازم به ذکر است که نگرش مثبت به سلامتی، باعث شکل‌دهی به رفتار تغذیه‌ای ما خواهد شد.

مزایای تغذیه سالم

استفاده از غذاهای سالم و تغذیه ورزشی برای حفظ سلامت بدن پیشنهاد می‌شود. اگر عادات غذایی خود را اصلاح کنید می‌توانید تا حد زیادی از بیماری‌های قلبی-عروقی و یا سکته جلوگیری نمایید. تغذیه سالم دارای مزایای بسیاری می‌باشد. ما در ادامه این مقاله از بازرگانی صداقت، تنها برخی از این ویژگی‌ها را مورد بررسی قرار داده‌ایم. تغذیه مناسب و کافی علاوه بر اینکه مانع از ایجاد بیماری‌های قلبی می‌شود، سطح کلسترول خون را نیز بهبود می‌بخشد. کنترل وزن بدن، کاهش فشار خون، کنترل قند خون و حفظ تناسب اندام، تنها بخشی از مزایای تغذیه کامل و سالم به شمار می‌‌روند. یکی از مواد غذایی که سرشار از پروتئین بوده و می‌تواند چندین ساعت شما را سیر نگه‌دارد، دانه چیا، خاویار گیاهی و جو دوسر پرک می‌باشد. تمامی این مواد غذایی در فروشگاه صداقت موجود می‌باشند. شما می‌توانید به سایت بازرگانی صداقت مراجعه کرده و انواع دانه‌های غلات را خریداری نمایید. قیمت خرید جو دوسر پرک، دانه چیا و کینوآ در بازرگانی صداقت از باقی فروشگاه‌های اینترنتی ارزان‌تر می‌باشد.

تغذیه سالم

آیا تغذیه سالم همان رژیم غذایی است؟

تغذیه سالم به معنای ترک عادات بد غذایی و مصرف کم‌تر برخی از گروه‌های غذایی می‌باشد. از این رو؛ نمی‌توان گفت که تغذیه کافی و سالم همان رژیم غذایی است. شما با ایجاد یکسری از تغییرات غذایی و تغییر سبک زندگی می‌توانید طول عمر خود را افزایش داده و سلامت بدن خود را تضمین نمایید. در حقیقت؛ یک تغذیه کامل، سالم و کافی از مواد غذایی متنوع و متعادل تشکیل شده است. اگر کمی فعالیت بدنی داشته باشید و تغذیه مناسب و سالمی را مد نظر قرار دهید، به نتیجه خوبی دست پیدا می‌کنید. بدون اینکه رژیم‌های غذایی سخت بگیرید! به عنوان مثال؛ شما می‌توانید در وعده صبحانه از جو دوسر پرک به جای مربا و کره استفاده کنید. اوتمیل یکی از خوراکی‌های خوشمزه در سراسر جهان است که در وعده صبحانه مصرف می‌شود.

دانه چیا، خاویار گیاهی و… نیز از دیگر دانه‌ها و یا مواد غذایی هستند که در تناسب اندام و تغذیه مناسب شما نقش بسزایی را ایفا می‌کنند. برای تهیه این مواد پروتئینه می‌توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری به فروشگاه‌های مواد غذایی مراجعه کرده و این محصولات را خریداری نمایید. بازرگانی صداقت از جمله معتبرترین فروشگاه‌هایی است که به سلامت مواد غذایی و خوراکی‌هایی که برای فروش عرضه می‌کند، اهمیت می‌دهد. برای داشتن یک تغذیه سالم به سایت بازرگانی صداقت به آدرس bazarganisedaghat.com مراجعه کرده و مواد غذایی مفید و مغذی را با قیمتی بسیار مناسب خریداری نمایید. نگران کیفیت و مرغوبیت این مواد غذایی نباشید! چرا که بازرگانی صداقت، کیفیت و مرغوبیت مواد غذایی و خوراکی‌ها را تضمین کرده و مواد غذایی درجه 1 را در اختیار خریداران و مشتریان قرار می‌دهد.

جو دو سر پرک صبحانه فوری هاژه با نازلترین قیمت
بهترین تغذیه بدنسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها